Середа, 24.04.2024, 21:32
Вітаю Вас Гість | RSS

НАША ШКОЛА - сайт Ганич Олени Василівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлов

Головна » Файли » Бібліотекарям

Бібліотека ХХІ століття
[ Викачати з сервера (818.6 Kb) ] 13.10.2013, 22:37

Слайд 1.

Важко уявити сучасну людину без книги: змалку дітям читають казки, вірші, в школі учні здобувають знання за допомогою підручників а згодом продовжують навчання  у ВУЗах, де теж користуються навчальною літературою. Майже в кожній сімʼї  є улюблені художні твори, науково-популярна чи релігійна література які разом утворюють – бібліотеку. Бібліотека або книгозбірня (грец. βιβλιον — книжка і θηκη — сховищескриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, проводить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів. Отже темою нашого заняття буде «Бібліотека ХХІ століття».

Слайд 2.

 Але перед тим, як розглядати сучасні бібліотеки зануримося трохи в історію: Бібліотеки вперше з'явилися на давньому Сході. Зазвичай першою бібліотекою називають зібрання глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н. е.., знайдене в храмі вавілонського міста Ніппур. В одній з гробниць поблизу єгипетських Фів був виявлений ящик з папірусами. В епоху Нового царства Рамзеса II було зібрано близько 20 000 папірусів.Найвідоміша давньосхідна бібліотека - зібрання клинописних табличок з палацу ассірійського царя VII століття до н. е. Ашшурбаніпала в Ніневії.   У стародавній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклії. Найбільшим центром античної книги стала Олександрійська бібліотека. Вона була створена в III столітті до н. е.. Птолемеєм I і була центром освіти всього елліністичного світу.  У середньовіччі осередками книг були монастирські бібліотеки, при яких діяли скрипторії. Там переписувалося не тільки Святе Письмо і твори Отців Церкви, а й твори античних авторів. В епоху Ренесансу діячі Відродження, буквально, полювали за грецькими та латинськими текстами, які зберігалися в монастирях. Через величезну вартість манускриптів і складність їх виготовлення книги приковували до бібліотечних полиць ланцюгами.

Слайд 3.
Поява друкарства внесло величезні зміни у вигляд і діяльність бібліотек, які дедалі більше тепер відрізнялися від архівів.
 Бібліотечні фонди починають стрімко розростатися.З поширенням грамотності в Новий час зростає також кількість відвідувачів бібліотек. Всього на сьогодні в бібліотеках знаходиться приблизно 130 000 000 найменувань книг. Найважливіші завдання бібліотек у сучасному світі все частіше формуються як забезпечення вільного і необмеженого доступу до інформації і збереження її джерел, оскільки ці обидва завдання вбирають в себе майже всі інші. Бібліотекаря ж все частіше називають не зберігачем і пропагандистом книги, а інформаційним спеціалістом, навігатором в океані інформації.

Сдайд 4.

Вільний і необмежений доступ до інформації в сучасному світі можливий за рахунок одного із видів сучасної бібліотеки, а саме електронної бібліотеки. Електрóнна бібліотéка (англ. Digital library) — розподілена інформаційна система, що дозволяє зберігати і використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео і т.і.) завдяки глобальним мережам передачі даних в зручному для кінцевого користувача вигляді.

Слайд 5.

Електронну бібліотеку можна знайти використовуючи будь-яку пошукову систему в мережі Інтернет. Достатньо ввести у віконце для пошуку словосполучення «електронна бібліотека» і система видає нам безліч посилань на доступні електронні бібліотеки. Їх можна розділити на два види «Електронна бібліотека – філіал вузівської або регіональної бібліотеки» та власне «Електронна бібліотека», яка існує тільки в мережі Інтернет. Відповідно до такого поділу спробуємо навчитися користуватися ними.

Слайд 6.

Отже якщо ви хочете скористатися електронною бібліотекою, яка є філіалом реальної бібліотеки:

 Для перегляду документів ЕБ без скачування авторизація не обов’язкова. Але для  скачування матеріалів треба авторизуватися, тобто на сторінці електронної бібліотеки увійти в систему, натиснувши кнопку «Увійти» і ввести свій логін (код читацького білету) та пароль (свій pin-код) у відповідні поля. Після цього система проведе ідентифікацію Вас як користувача бібліотеки.

Слайд 7.

Для того, щоб відібрати всі електронні документи, треба відмітити поле «Електронна копія» і натиснути кнопку «Вибрати».

Після цього буде приведен список всіх документів в електронному вигляді

Звузити та деталізувати пошук можна  шляхом додаткового зазначення виду документа, мови або року видання у відповідних полях.

Слайд 8.

Якщо ви хочете скористатися звичайною електронною бібліотекою:

І метод: ввести у віконці (1) автора та назву необхідної книги та натиснути «Пошук»

ІІ метод: вибрати категорію (2)

Слайд 9.

В обраній категорії скористатися алфавітним покажчиком та обрати необхідного автора.

Книгу, яку ви знайшли можна завантажити на свій персональний комп’ютер або читати її в режимі он-лайн.

Категорія: Бібліотекарям | Додав: Helen
Переглядів: 883 | Завантажень: 45 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук